GENÇ ODASI MOBİLYASI

Genç Odası modelleri
Genç Odası modelleri
GENÇ ODASI MOBİLYASI

Çocuklarınız renkli ve bol oyuncaklı odalarından şikayet etmeye başladılarsa ve artık yatakları onlara dar geliyorsa Genç odası mobilyasına geçme vaktiniz gelmiş demektir. Nasıl ki çocuk odalarının yetişkin odalarına göre farklı özellikleri varsa aynı şekilde genç odaları da farklı uygulamaları gerektirecektir.

Genç odalarına çalışmaya başlarken işe duvar ve zeminle başlamak gerekir. Farklı renk ve tasarımdaki ürünlerle gençlerin yaşam alanlarına fonksiyonel çözümler sunmak ve gençlerin özgürce yaşayabileceği alanlar yaratmasına yardımcı olmak gerekir. Her genç, kendi zevkine göre tasarladığı bir odada vakit geçirmek ister.

Özgür ve kişisel olarak dekore edilen odalar, gençleri de mutlu eder. Bu sebeple yaşam alanlarının düzenini ve tarzlarını kendileri seçimlerine bırakmakta fayda vardır. Ebeveynleri de onlara yol gösterici olmaları için çeşitli önerilerde bulunmalıdır.

Genç Odaları Mobilya Ve Renk Seçimi

Kızının ve oğlunuz artık birey oluyorlar. Kendi fikirlerini veyahut kendi doğrularını seçimlerde kullanmak isterler. Gençleri dinlemek, anlamak ve istediklerini yapmak onları çok mutlu eder. Aynı zamanda bu davranışınız size olan saygısını ve sevgisini artırır.

Müdahale etmeyip sadece fikirlerine yön vermeye çalışmakta fayda var. Genç odası mobilyasının da şık ve kullanışlı olmasının yanı sıra bir gencin enerjisine dayanabilecek kadar dayanıklı olmalıdır. Uzun yıllar kullanılacağı göz önünde tutulursa kullanılan malzemelerin kalitesi araştırılmalıdır. Genç odası için bir diğer önemli unsur ise elbette ki aydınlatmadır. Özellikle ders çalışırken ışığın ön tarafta olması gerektiği unutulmamalıdır. Böylece çocuk derslerine daha verimli şekilde çalışabilecektir. Rahat bir çalışma koltuğu ve masası da genç odası için dikkat edilmesi gereken unsurdur.

Ofis Mobilyaları

Ev Mobilyaları

Ofis Mobilyası

Evde Mobilya

Mobilya

Yemek Odaları

Yatak Odaları

Büro Mobilyaları

Ofis Mobilyaları

Koltuk Takımları

Trend mobilyalar

Büro mobilyaları

Koltuklar

Koltuk Takımları

Ev Mobilyası

Ahşap Mobilya

Genç Odaları

Yatak odaları

Yemek Odaları

Çocukların sağlığı ve güvenliği için de önemli olan dayanıklılık özelliği en çok dikkat edilmesi gereken bir unsurlardandır. Bir genç odası için en güzel renk, çocuğunuzun bakmaktan keyif alacağı renktir. Bu nedenden dolayı da odanın renk seçimini de anne babanın çocuklarına bırakmaları gerekir.

Genç Odası Mobilya Yerleşimi

Genç odalarına oda dizaynı yaparken yatak, çalışma odası ve kitaplık dışında arkadaşları geldiğinde sohbet edebilecekleri güzel ve şık genç odası mobilyaları olan özel bir alanda olmalıdır. Odanın metrekaresine uygun çözümler için de kalitesine güvendiğiniz bir marangozdan yardım alabilirsiniz. Genç odası olarak kurgulayacağınız odanın kiriş boşluklarını dolap ya da raflar yerleştirerek değerlendirebilirsiniz. Genç odalarını düzenlerken çocuğunuzdan fikir almak en sağlıklı olanıdır. Çalışma masasını hangi alanda tutmak ve bulundurmak istediği tamamen onun seçimidir ve bu olgu ders çalışmasındaki verimliliği arttırır.

Bir önceki yazımız olan SOYUNMA ODALARI başlıklı makalemizde mobilya, odalari ve soyunma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir