KLASİK EV MOBİLYALARI

Klasik Ev Mobilyaları
Klasik Ev Mobilyaları

Modern mobilyaların kullanım alanlarının giderek genişlemesi ve yaygınlaşması klasik mobilyaların cazibelerini kaybettikleri anlamına gelmiyor. Oysa klasik oturma grupları, avizeler, masalar ve klasik bir anlayışla döşenmiş salonlar, klişe olmayan şık klasikler kullanıldığında asla modası geçmeyecek ve uzun yıllar kullanılabilecek, hem dayanıklılık, kalite ve sağlamlık hem de estetik açıdan uzun ömürlü ve sürekli birer yaşam alanlarına dönüşüyor.

Klasik mobilya denilince ilk akla gelen altın renkler ve işlemeli işçilik ürünleridir. Bir salonu klasik tarzda dekore etmek için elbette yalnızca klasik bir koltuk takımı seçmek yetmez. Klasik tarzın en önemli özelliği yaşam alanlarında kusursuz bir denge ve bütünlük olmasıdır. Bu yüzden de perde ve aydınlatma öğelerinin seçimleri oldukça büyük bir önem taşıyor. Koltuklarınızla takım olabilecek kadar uyumlu ve gösterişli avizeler ve perdeler de bir o kadar önemlidir.

Klasik Mobilya Nedir?

Klasik mobilya çeşidinin tarihi çok eski zamanlara dayanmaktadır. Çok eski zamanlardan beri kullanılan bir mobilya çeşidinin olduğunu söylemek mümkün olacaktır. Klasik mobilyaların yapıldığı zamanlarda ağaçtan üretilen malzemelerin fazlaca olması sebebiyle tüm mobilyaların, ağaç malzemelerinden yapıldığını söylemek yalan olmayacaktır. Klasik mobilyalarda el işçiliği oldukça fazladır. Bu yüzden el emeği göz nuru olarak sayılmaktadır. Aynı zamanda bu sebep, mobilyaların az üretilmesine neden olmuştur.

Genel olarak klasik mobilyaların tümü oymalı, süslemesi fazla olarak alıcıya sunulmaktadır. Klasik mobilyalar her zaman için büyük alanlarda ve ciddi mekanlar da tercih sebebi olmuştur. Evinde tarih kokusu yaşamak isteyenler için klasik mobilyalar tercih sebebi olmaktadır.

Klasik Mobilyaların Özellikleri

Klasik mobilyaların en önemli özelliklerinden bir tanesi de yapımında kullanılan ağaçlardır. Bu ağaçlardan en çok tercih edileni ise çam ağacıdır. Çam ağacı özellikle işlenmesi en kolay ağaçlardan birisi olduğu için sektör de tercih edilmektedir. Ülkemizde oldukça fazla sayıda çam ormanı bulunduğu için belirli bir yaşa gelmiş olan çam ağaçları mobilya üretiminde kullanılmaktadır. Çam ağacı dışında klasik mobilyada kullanılan ağaç çeşitlerinden bir diğeri de ceviz ağacıdır. Bu ağaç özellikle ince oymacılık yapma imkanı sunduğu için klasik mobilyaların vazgeçilmez hammaddesidir.

Klasik mobilyalar sağlam yapısı sayesinde, konfor, kalite ve kullanım kolaylığı sunmaktadır. Unutmayın ki yıllar boyunca modası geçmeyen tek mobilya türü, klasik tarzda üretilendir.

Bir önceki yazımız olan Çocuk Odası Mobilyası başlıklı makalemizde çocuk, çocuk mobilyası ve çocuk odaları hakkında bilgiler verilmektedir.

KLASİK EV MOBİLYALARI” için 2 yorum

 • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 19:35
  Permalink

  Mobilyamı inegölden aldim.Evdemobilyam a tavsiyeleri için teşekkür ederim.
  İyi çalışmalar.

  Yanıtla
  • 11 Ekim 2018 tarihinde, saat 19:39
   Permalink

   Özlem hanım tavsiyelerimiz ve bilgilendirmeniz devam edecektir.
   Mobilyanız hayırlı olsun

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir