SOYUNMA ODALARI

 

En şık soyunma odaları
En şık soyunma odaları

SOYUNMA ODALARI

Soyunma odaları günümüzde çok yaygın olarak kullanılan odalar olmuştur. Soyunma odaları insanların kıyafetlerini değiştirme ya da kıyafetlerini denedikleri odalardır. Bu odalar daha önce sadece mağazalarda vardı ama artık günümüzde hemen hemen herkesin evlerinde de bulunmaktadır. Ayrıca kıyafetle ilgili olan tüm gereçlerin bir arada olması herkes için kolaylıktır. Özellikle ev hanımları için daha büyük bir kolaylık ve özelliktir.

Soyunma odası oldukça kişisel bir yerdir ve mükemmel olması için de odanın gerçekten sizin zevkinizi yansıttığından emin olmanızı sağlayacak, kişisel stilinizi ve dolap ihtiyacınızı göz önünde tutmak önemli olacaktır. Odanın tasarımda genelde ahşap ürünler tercih edilmektedir. Hazır ve hemen kullanıma uygun Soyunma odası mobilyaları bulmanız hayli kolaydır.

Soyuma odasının tasarımı nasıl olmalıdır?

Soyunma odasında tasarım alana ve yerleşime bağlıdır. Soyunma odaları içinde yürüyebilecek ve hareket edebilecek büyüklükte olmalıdır. Sadece kıyafetlerinizi depolayabileceğiniz işlevsel bir oda mı ya da oturabileceğiniz ve her şeyi deneyebileceğiniz bir alana sahip bir soyunma odası mı aradığınız, seçiminizde önemli rol oynayacaktır. Seçenekler bu noktada aynaların önemli olup olmadığı ve kaç tane gerektiği, renkler ve ışığı içermektedir. Her şekilde de istediğiniz mükemmel soyunma odalarını tasarlamanız mümkün olabilir.

Küçük bir soyunma odası daha az seçenek sunduğundan daha kolay dekore edilebilir. Piyasada standart ölçülerde hemen satın alıp kullanabileceğiniz birçok model bulunmaktadır. Ancak dileyenler kendi tarzlarına uygun istediği Mobilya modelinin imalatını da yaptırabilirler.

Soyunma odaları bireysel olarak kendi kullanımına yaptırabileceğiniz gibi toplu kullanıma da uygun alanlardır. Mağazalar, Spor Salonlarında ve İş Merkezleri gibi alanlarda çok önemli bir bölümdür.

Soyunma odası kullanım yerleri

Soyunma odaları evlerde olduğu gibi iş alanlarında da oldukça yaygındır. İş elbisesi giyme zorunluluğu olan çalışanlar için, yeterli büyüklükte, uygun aydınlatma, havalandırma, termal konfor ve hijyen şartlarını haiz, kadın ve erkek çalışanlar için ayrı ayrı soyunma yerleri sağlanır. Çalışanların soyunma yerleri dışındaki yerlerde giysilerini değiştirmelerine izin verilmez. Soyunma yerlerinin kolayca ulaşılabilir ve yeterli kapasitede olması ve buralarda yeterli sayıda oturma yeri bulunması sağlanır.

Soyunma odalarında her çalışan için çalışma saatleri içinde giysilerini koyabilecekleri yeterli büyüklükte kilitli dolaplar bulundurulur. Nemli, tozlu, kirli, tehlikeli maddeler ile çalışılan yerlerde ve benzeri işlerde iş elbiseleri ile harici elbiselerin ayrı yerlerde saklanabilmesi için yan yana iki bölmeli veya iki ayrı elbise dolabı sağlanır. Soyunma yeri gerekmeyen işyerlerinde çalışanların elbiselerini koyabilecekleri uygun bir yer ayrılır.

Bir önceki yazımız olan YEMEK ODALARI İÇİN MOBİLYA başlıklı makalemizde evdemobilyam, inegolmobilyası ve kalite hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir