Türkiye’de Mobilya Üreticileri

Türkiyede Mobilya Üreticileri
Türkiyede Mobilya Üreticileri

Ülkemiz Türkiye Mobilya imalatında son derece ciddi bir yol kat etmiş ülkedir. Türkiye’de Mobilya Üreticileri hemen hemen diğer tüm sektörlerin önünde veya en kötü rekabet edebilecek düzeydedir. Sektör geçmişi de oldukça eskilere dayanmaktadır. Tamamen el işçiliği ile üretimde bulunan da bir çok esnaf ve kobi işletme de bulunmaktadır. Mobilya ihtiyacı olan veya kendine özgün bir modelde ürün yaptırmak isteyenlerin bolca alternatif bulabileceği bir ülkede yaşamaktayız.

Mahalle Aralarındaki Mobilya Üreticileri

Her ilde veya neredeyse her semtte Mobilya Atölyelerine denk gelebilirsiniz. Genelde zemin ve bodrum katlarda bu tür işletmelerde bir çok mobilya ürünün imalatı yapılabilmektedir. Bu türdeki Mobilya üreticileri genelde büyük markaların yan ürünlerini atölyesinde yapmaktadır. Bunun dışında yine tüketiciye özel mobilya üretimide yapabilmektedir. Hazır ürünlerde kullanılan malzeme hakkında tereddüt yaşayanlar bu tür yerlerden alım yapmakta olup ne kullanıldığını kendi gözü ile görebilme avantajını yakalayabilmektedir.

Büyük bir yatak odası veya salon takımını bu tür Mobilya üreticilerinden bulmak mümkün mü diye sorarsanız cevabımız elbetteki evet olacaktır. Binlerce insan bu tür ufak kobi dediğimiz mobilya üreticilerinden hizmet almaktadır ve son derece memnundur. Sizler de şimdiye kadar bu konuda bir tecrübe edinmediyseniz bir kerede olsa denemenizi tavsiye ederiz.

Büyük Marka Mobilya Üreticileri

Büyük Marka mobilya üreticileri dediğimizde ilk akla gelen reklamını çok sık gördüğümüz ve zihnimizde yer edinmiş markalar olacaktır. Ancak ülkemizde adını çok sık duymadığınız ancak oldukça kaliteli ürünler üreten ve işçilik sunan firmalar da bulunmaktadır. Avangard Mobilyalar ve Klasik mobilya ürünleri için neredeyse servet derecesinde ödeme yapan sayısız insan bulunmaktadır. Üretim merkezleri her ne kadar belirli bir lokasyon da olsa da ürünlere ulaşmak ve satın almak oldukça kolaydır.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler bu konuda diğer illerimize göre biraz daha şanslıdır. Ürünleri yerinde görüp inceleme şansına sahiptirler. Diğer bölgelerimizde bulunan tüketiciler ise daha çok çeşit ve alternatif mobilya ürünleri için belirli bir yol kat etmek zorunda kalacaktır. Bunun dışında online internet üzerinden alım yapmak ve sipariş vermek mümkün olsada bir çok insan yerinde görmek istemektedir.

Bir önceki yazımız olan KLASİK EV MOBİLYALARI başlıklı makalemizde ev, evdemobilya ve klasik hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir